Алла Баус: люблять тих, хто любить себе

Кожна сучасна жінка щодня занурюється в справжній лабіринт різних відносин. З батьками та дітьми, з коханою людиною та друзями, з керівниками та підлеглими. Ми часом навіть не усвідомлюємо, скільки внутрішньої енергії витрачаємо на побудову всіх цих мостів та містків. І тут важливо відповісти на запитання: «Які з цих відносин мають бути першочерговими?» З ним ми звернулися до психолога Алли Баус

Будучи експертом з багаторічним досвідом, шановна Алла завжди дає максимально однозначну відповідь. У житті будьякої людини найголовніші стосунки — це стосунки із собою. «Всі у світі і сам світ приходять до нас із нашим народженням. Ми є початок всіх початків і основи всіх основ. Те, як ми ставимося до себе, приймаємо і любимо себе, дає нам продукт під назвою «стосунки з чоловіками», «стосунки з дітьми», «стосунки зі співробітниками» тощо», — наголошує Алла.

Вона впевнена в тому, що той, хто поважає і любить себе, не терпітиме поряд людини, що дозволяє собі тиск, приниження, глузування. «Мій девіз — «люблять тих, хто любить себе». Звісно, на палітрі щоденних ситуацій бувають мільйони варіантів сценаріїв. Люди запитують себе про те, де саме їхнє місце, яка модель поведінки з оточуючими найправильніша?.. І на багато таких хвилюючих питань я готова допомогти знайти відповідь», — розповідає психолог.

Насамперед треба перестати хотіти стати таким, як хтось інший. Банальна порада про те, що треба завжди залишатися собою, може дати максимальний простір для розкриття власного потенціалу. Того, який замкнений усередині нас з нашої власної волі. «Проведіть простий експеримент: напишіть на аркуші всіх, з ким ви хочете покращити свої стосунки. Навпроти кожної людини намалюйте транспорт, з яким він асоціюється. Проаналізуйте відмінності. Якщо Сергій, наприклад, корабель, а ви намагалися їхати як на гоночному автомобілі, то результат очевидний. За допомогою цього експерименту постарайтеся зрозуміти, як правильно «керувати» (іншими словами, як домовлятися), щоб досягти бажаного результату. І крок за кроком стосунки налагодяться», — ділиться пані Баус.

Звичайно, у цьому процесі важливо не намагатися переробити людину, змінити її «під себе». «Якщо вже сидите у човні, то пливіть по воді та регулюйте рух веслами. А якщо точно знаєте, що хочете літати, покиньте човен. Яким би красивим він не був, літак ви з нього не зробите. Любіть себе — і весь світ вас полюбить», — резюмує Алла Баус.

Підготувала Олена Сукачова

Instagram: @alla__baus
Facebook: Алла Баус
тел. +38 (068) 307-04-47