Бизнес-визитка. Одеський зоопарк. Директор Ігор Біляков

Сьогодні колекція тварин налічує 235 видів (23 види занесені до Червоної книги України і 29 видів — до Міжнародної Червоної книги). Щорічно розмножується більш ніж 30 видів рідкісних та зникаючих тварин, у тому числі кінь Пржевальського, муфлон європейський, далекосхідний леопард, пугач, орел-могильник та інші.

Наукова спеціалізація Одеського зоопарку — утримання, розведення та реінтродукція у дику природу рідкісних і зникаючих тварин Півдня України. Спільно з Ніжньодністровським національним природним парком, Дунайським біосферним заповідником і громадською організацією «Рівайлдінг Україна» з 2010 по 2021 рік були повернені в дику природу біля 20 пташенят пугача європейського, вирощених в Одеському зоопарку, в рамках програми з відновлення чисельності природних популяцій цієї рідкісної в Україні птиці.

Еколого-просвітницька робота — один з пріоритетів діяльності Одеського зоопарку. Спеціалісти зоопарку знаходяться в постійному пошуку нових, сучасних форм цієї роботи. Одеським зоопарком вперше в Україні були організовані нічні екскурсії, екологічні свята стали родзинкою просвітницької роботи. Шоу-годування та показові збагачення середовища існування тварин зоопарку вже традиційно приваблюють відвідувачів. Традиційними стали новорічні кліпи-привітання від Одеського зоопарку, створювані творчою групою співробітників зоопарку. Численні екскурсії, лекції, виступи на різноманітних каналах ТБ, групи в соціальних мережах — використовуються всі можливості для екологічної просвіти населення.

Одеський зоопарк розташований за адресою вул. Новощіпний Ряд, 25, біля легендарного ринку «Привоз».