Ірина Войнарска: як безпечно вийти заміж за іноземця

Коли пара створює сім’ю, жінка мріє про вічне кохання і взаєморозуміння. І дай Боже, щоб так і було в кожній родині, але інколи трапляється інакше. Розлучення з іноземцем може стати великою проблемою з цілим ланцюгом наслідків. Як цього запобігти, сьогодні нам розповість юрист Ірина Войнарска

Ірина Войнарска:

Нові країни, незабутні подорожі, загадковий принц із замком та залізним конем…

Чи не кожна друга українка в своєму житті замислювалась над перспективами одружитись з іноземцем, адже пропозицій вистачає: шлюбні агентства, улесливі гарячі хлопці з півдня та раціональні бізнесмени з заходу, витончені східні самураї та північні вікінги. Звичайно, обирати із варіантів — вибір кожної дівчини, але чи замислювались ви, що разом із принадами життя в іноземній країні на вас «звалюється» їхнє законодавство, яке регулює і шлюб, і права у родині, і процес розлучення.

У зв’язку з різними сімейними кодексами спільна сумісна власність подружжя, до якої ми звикли в Україні, є не скрізь.

Що потрібно робити?

  • Рекомендую реєструвати свій шлюб в Україні, а потім на свідоцтві потрібно поставити апостиль у разі потреби, де немає конвенції. Свідоцтво України реєструємо в країні, де будете проживати, тобто на підставі нашого свідоцтва про шлюб треба отримати іноземне свідоцтво, а потім — документ на проживання.
  • При виготовленні паспорта для виїзду за кордон вже з новим прізвищем перепровірте правопис прізвища чоловіка, щоб воно співпадало з вашим.
  • Обов’язково ознайомтесь з сімейним кодексом та правами на дітей, які у вас будуть, уважно прочитайте пункт про обмеження прав батьків — це дуже потрібно, особливо коли ви укладаєте шлюб із представниками арабських країн.
  • Якщо ви плануєте продовжувати працювати, то в інших країнах доведеться підтвердити всі свої дипломи (у разі якщо вони не міжнародні) та отримати підтвердження знання мови тієї країни, в яку виїжджаєте.
  • Для отримання документа на проживання (в більшості випадків спо чатку тимчасового, а згодом постійного) потрібно пройти з чоловіком тести (опитування) служб, які перепровіряють, чи не фіктивний шлюб. Не дивуйтесь, якщо поліція раптом завітає до сусідів і почне розпитувати їх про вас і ваше життя.

Звичайно, набагато легше будувати стосунки і побут із людиною, з якою у вас спільні цінності, віра, менталітет, але у разі відчайдушного рішення кардинально змінити своє життя не забувайте, що пристрасть живе три роки, а далі на вас чекає реальність за законами тієї держави, де ви проживаєте.

Підготувала Олена Сукачьова

Ірина Войнарска
Irynanotary@ukr.net
тел. +38 (050) 339-72-99