Надія Стефанів: історія успіху судді верховного суду

Успіх для багатьох жінок — це щаслива родина. Але не багатьом з нас вдається бути щасливою мамою та за сумісництвом успішною і впливовою леді. Як цього досягти, знає наша гостя, суддя Верховного Суду — Надія Стефанів

Надіє, як довго ви йшли до свого успіху?

Шлях до успіху триває постійно, це і є моє життя. Перші досягнення в юності: перемоги на районних та обласних освітніх олімпіадах з більшості предметів, спортивних змаганнях надихали мене на більш великі мрії, а перешкоди завжди додавали наполегливості та зумовлювали концентрацію зусиль. З вдячністю згадую своїх батьків (особливо маму), які розуміли та підтримували мене, зокрема в ті моменти, коли від цього залежав мій подальший вибір. Так було на початку моєї суддівської кар’єри, коли мамина віра в мене та її підтримка стали вирішальними. Наразі відчуваю постійну підтримку та розуміння своїх донечок — Надії та Марти, які мотивують мене на невпинне професійне зростання, участь в громадській діяльності ГО «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів», одними з засновниць якої були ми разом.

Як ви вважаєте, які якості має розвивати жінка для досягнення успіху?

Непросто бути жінкою в нашому складному світі, але якщо ти жінка, то це вже 50 відсотків успіху. Проте деякі якості все ж потребують уваги:

  • цілеспрямованість;
  • професіоналізм;
  • сила волі;
  • впевненість.

Це ті якості, які допомагають стати успішною. Звичайно ж, треба довіряти й своїй жіночій інтуїції.

Яким своїм досягненням ви пишаєтесь найбільше?

Напевно, два головні досягнення в моєму житті, якими я пишаюся, — це мої неймовірні доньки, яких я дуже люблю, а також можливість, працюючи на посаді судді найвищого судового органу України — Верховного Суду, забезпечувати утвердження в нашій державі справедливості та верховенства права, зміцнювати довіру до судової влади. Вважаю, що мій приклад досягнення успіху — шлях від школярки української сільської школи до судді Верховного Суду — має надихати багатьох дівчат та жінок щодо реальної можливості досягати своїх цілей, якими б амбітними вони не були.

Досягти можна всього, але потрібна не лише віра в себе та успіх, а й наполеглива праця і підтримка близьких нам людей.

Бесіду вела Олена Сукачьова