Тетяна Чубак: перемоги справжньої українки

Тетяна Чубак — почесний консул Угорщини у Тернополі і Тернопільській області. Директор з розвитку ТРЦ «Подоляни». Президент БФ «Подоляни». Членкиня Business Woman Club — закритого жіночого бізнес-клубу, який об’єднує успішних жінок зі сфери бізнесу для консолідації, розвитку, спілкування та співпраці. Регіональний представник БФ «Озеленення України», акцій «Озеленення України» та «Озеленення Планети/Greening of the Planet» в Тернопільській області. Наша героїня має багато життєвих досягнень

Тетяно, ви стали переможницею «Mrs. Ukraine World». Це значне життєве досягнення. Які якості допомогли вам здобути цю перемогу?

Якщо відверто, я не сподівалась на перемогу у конкурсі і навіть сумнівалась, чи брати участь. Справа в тому, що у мене щільний графік і часу на підготовку було обмаль, але мене підтримав чоловік, сім’я і мій колектив. Така підтримка надає неабиякої впевненості у власних силах. Я представляла Тернопільщину, для мене це було надзвичайно відповідально. Які якості я використала для перемоги? Просто була собою, щирою і відвертою, комунікативною, завжди готовою підтримати і допомогти. З повагою ставилась до конкурсанток, адже усі вони успішні жінки і приклад для багатьох. З великою вдячністю — до організаторів і партнерів проєкту, особисто до Наталії Ковальової, президента «Mrs. Ukraine World», адже такі конкурси надзвичайно потрібні у наш час для популяризації ролі жінки у суспільстві.

Зі студентських років ви наполегливо працюєте та досягаєте мети. Червоний диплом був для вас жаданою перемогою? Та чи допомагає досвід студентства зараз?

Звичайно, коли чогось прагнеш і досягаєш бажаного результату, це перемога. Я багато вчилась, була активною у різних проєктах, брала участь у конкурсах і конференціях, моїм бажанням було стати висококваліфікованим спеціалістом у своїй галузі — міжнародній економіці. Освіта для мене — це фундамент: чим він міцніший, тим кращу споруду ви зможете збудувати у майбутньому. Я й сьогодні вчуся, адже все навколо так швидко змінюється. У шкільні і студентські роки я займалась легкою атлетикою, а спорт, як ви знаєте, виховує дисципліну, наполегливість, спонукає брати приклад з найкращих, поважати суперників та навчає ставити цілі і досягати їх. За плечима кожної успішної людини стоїть велика праця, наполегливість і витривалість. Саме ці якості допомагають мені у житті, адже кожне досягнення — це сходинка до нових перемог.

Кажуть, що все наше життя — наш успіх та наші життєві перепони — має походження з дитинства. Згодні? Розкажіть про ваше дитинство.

Це цікаве запитання, моє дитинство було яскравим, у мене була повноцінна сім’я, старша сестричка, яка була прикладом для мене. Я вдячна батькам, що виховали мене такою, яка я є. Батько, майстер спорту по хокею, прищепив любов до спорту і своїм прикладом навчив бути чесною і відповідальною. Мати доклала максимум зусиль, щоб навчити мене сприймати труднощі і невдачі як уроки життя, які загартовують, своїм прикладом виховувала в мені жіночність. Я ходила до найкращої школи міста Тернополя — школи № 3 з поглибленим вивченням англійської мови. Своєю освітою я теж завдячую батькам, адже саме вони зробили вибір школи. Усі три місяці літніх канікул ми з сестричкою щороку відпочивали у бабусі в Ялті (моя мама родом із Ялти). Тому усі спогади про дитинство у мене сонячні, з запахом моря і сосни, зі смаком стиглих соковитих персиків і інжиру.

Що для вас благодійність?

Благодійність для мене — це стиль життя, коли є бажання допомогти, підтримати, зробити добру справу. Є багато людей, які потребують нашої допомоги. Держава, на жаль, не може підтримати усіх… Благодійний фонд «Подоляни», який я очолюю, вже 14 років поспіль співпрацює з громадськими організаціями, школами, університетами, лікарнями, бібліотеками тощо. Через таку співпрацю і спільні проєкти ми допомагаємо багатьом.

Насправді кожна людина може стати благодійником. Ми помиляємось, коли вважаємо, що благодійність потребує великих фінансів. Далеко не завжди допомога — це кошти. Благодійність — це деколи добре слово, під — тримка, це ваша праця на благо будинку чи вулиці, де живете, міста чи села. Навіть «маленька благодійність» може змінити світ на краще.

Ви кохана дружина та любляча мама. Як поєднуєте приватне життя та бізнес?

Поєднувати усі ці справи і важко, і легко водночас. Адже вони тісно пов’язані між собою: турбота і любов до власних діток, підтримка чоловіка і взаєморозуміння у родині сповнюють тебе відчуттям, що ти можеш зробити щось більше і у бізнесі, і в дипломатії, і в благо дійній діяльності, допомогти діткам, які не мають сім’ї, людям, яким потрібна твоя допомога і підтримка у будьяких починаннях — чи то творчих, чи спортивних, чи наукових. А якщо є сильне бажання, то завжди можна знайти час, засоби і можливість займатися улюбленою справою. І ще один секрет у поєднанні приватного життя і бізнесу — це вміння грамотно планувати свій час і професійна команда однодумців, які є моїми помічниками в усіх справах.

Які проєкти найважливіші з тих, в яких ви приймали участь або ж якими керували?

Навіть важко відповісти, для мене усі проєкти важливі. Але улюбленими залишаються проєкти: міжнародний соціальний проєкт «Діти за мир у всьому світі» (завдячуючи БФ «Чисті серцем» та особисто Василю Вишиванюку, спільно з БФ «Подоляни» та іншими партнерами діти учасників АТО стали амбасадорами миру і відвідали парламенти європейських країн та отримали благословення від Папи Римського у Ватикані), міжнародний соціальний проєкт «Книга добра» (примірники книги зберігаються у провідних бібліотеках світу, зокрема в бібліотеці Папи Фран — циска, Вселенського патріарха Варфоломія І, міністра закордонних справ Литви Лінаса Лінкявічюса, Берегині Румунської Корони Принцеси Маргарети), екоініціативи «Озеленення України» та «Озеленення Планети» разом з ініціатором проєкту Ганною Крисюк та партнерами висадили більше 1 000 000 дерев за одну добу. «Таємниці України для тебе», мистецькі проєкти Мирослава Отковича «Бізнес і культура» («Анна — королева Франції», «Король Данило»), «Парад вертепів», освітній проєкт «Навчайся успішно, відпочивай класно», проєкт «Дякую лікарю» та багато інших.

Особисті складові успіху?

  • Планувати свій час. Людина повинна планувати свій кожен день та ставити цілі. Життя «за замовчуванням» не принесе ані щастя, ані успіху. Якщо ви не знаєте, чого хочете від життя, ви не реалізуєтеся і не будете щасливими.
  • Бути відповідальним за те, що робите і ким ви є. Не звинувачувати когось у тому, що щось у вас склалося не так, як ви того хотіли. Кожна помилка — це урок, це крок вперед. Хтось підраховував, скільки разів ракета Ілона Маска не злітала, скільки коштів було втрачено?.. Мені подобається вислів: «Не важливо, скільки разів ви впали, важливо, скільки разів ви піднялися». Ми часто оцінюємо людину за успіхами, не бачимо невдач, заздримо тощо. Жодній людині не щастить у цьому житті. Успіх — це велика і наполеглива праця.
  • Безперервно працювати над собою. Ми завжди притягуємо те, що є всередині нас. Наші думки, слова і дії — це наше оточення. Щоб бути успішним, потрібно самовдосконалюватися, бути кращою версією себе вчораш — ньої. Дарвін казав: «Виживає не той, хто красивий чи сильний, а той, хто вчасно і правильно прилаштувався до обставин». Пандемія COVID-19 показала, що сучасний світ потребує людей, які готові швидко вчитися та кардинально змінювати напрямок своєї діяльності.
  • Бути вдячним за життя, за кожен день, за сім’ю. Щодня 100 тисяч людей не прокидаються… Тому цінуйте те, що маєте сьогодні. Не потрібно себе ні з ким порівнювати. Такої людини, як ви, більше немає, ви унікальні. Бувають труднощі та невдачі, це нормально. Дякувати кожній людині у вашому житті, і, як говорить східна мудрість, «ніхто тобі не друг, ніхто тобі не ворог, кожен для тебе вчитель». Кожен з вас — учитель, навіть якщо у вас інша професія у житті.
  • Робити усе якнайкраще. Важливо робити свою ро — боту якісно, докладаючи знань, умінь і досвіду. Це є велика рушійна сила, яка змінює ваш світ і ваше оточення на краще.

Попереду важлива міжнародна подія. На що очікуєте? Якого результату прагнете досягнути?

Ви правильно підмітили: парад успіху і краси «Mrs. Ukra — ine World 2022», який цього року проходить в рамках презентації України на Dubai Expo 2020 з 2 по 7 березня, є важливою міжнародною подією року. Основна мета цього проєкту — показати не лише красу української жінки, але і її досягнення, розум, активну позицію, талант і успіх. Я горджусь тим, що я українка і амбасадор своєї нації, як і кожна учасниця «Mrs. Ukraine World».

Що б ви могли побажати жінкам, які в пошуках себе? З чого розпочинати цей пошук?

Не потрібно шукати себе, головне у житті — бути собою. Зрозуміти, що вам подобається, у чому ви найкращі, у чому ваш талант, і розвивати його. Адже, як сказав Марк Твен, «два дні в твоєму житті є найважливіші: день, коли ти народився, і день, коли зрозумів навіщо». Не боятися змін, у наш час людина за своє життя може змінити п’ять професій. Бути комунікативним і відкритим до нового. Нічого у цьому житті не відбувається випадково.

Про що мрієте особисто?

У мене є багато мрій, деякі з них нематеріальні, деякі дуже грандіозні і пов’язані з Україною, а деякі — з моєю діяльністю. Але, як ви зазначали раніше, всі ми родом із дитинства, якщо хочемо, щоб мрії збувалися, про них потрібно мовчати.

Яким бачите майбутнє України?

Майбутнє України я бачу успішним і процвітаючим. Щоб досягнути цього, мені на думку приходять слова Теодора Руз вель та: «Роби те, що ти можеш, з тим, що ти маєш, там, де ти є».

І не потрібно оглядатися на когось, кожен повинен робити свою справу професійно та якісно. Так ми досягнемо результату у всіх сферах. Від кожного з нас залежить все. Якщо кожен нестиме свою професійну місію по-європейськи, то Україна буде Європою.

Ми також талановита нація, про це неодноразово доводили на Євробаченні та інших міжнародних конкурсах. Українська вишивка зараз чи не на усіх відомих подіумах. Українські спортсмени виборюють перемоги на численних міжнародних змаганнях. А роботи українських художників і скульпторів купують видатні колекціонери світу… Ми повинні усвідомити себе як націю. Адже, як сказав Даль у свій час, «нація — це спільнота, клеєм для нації є мова, культура, пам’ять, звичаї, традиції».

Я вірю в Україну, у нас є великий потенціал і перспективи стати однією з провідних держав світу!

Бесіду вела Тетяна Краєва
Фото з особистого архіву