NAVKA передала «Генетичне повідомлення» майбутньому поколінню

NAVKA взяла на себе завдання відродити старі, а подекуди й забуті народні пісні та запустила всеукраїнський проєкт «Україна в піснях»: 13 тижнів, 13 українських народних пісень, які зазвучали по-новому, та 13 кліпів із найчарівніших міст України. Це перший в Україні проєкт, який не тільки відродив українські народні пісні, але й показав українцям найпрекрасніші куточки України. Ексклюзивно для видання Cosmo Lady NAVKA розповіла про зйомки п’яти кліпів проєкту

Засвіт встали козаченьки

«Ця пісня не є для мене простою чи черговою, тому що свого часу я не раз чула відгуки з передової про те, що такі пісні надихають. Якщо вони надихнули одну людину на життя та на боротьбу, я від цього дуже щаслива». У кліпі проєкту відзнялись більш ніж 30 справжніх козаків із різних областей України, кожен з них надзвичайно типажний. Наймасовішою сценою кліпу стала — «Похід козаків на війну», де було задіяно понад 15 коней.

Чи ви, люди, спите, спите

Локація, де був відзнятий кліп, — це Олешківські піски на Херсонщині, актором на роль турка став справжній турок, який приїхав в Київ з міста Ізмір. «Я, з одного боку, хотіла у кліпі показати історичність, боротьбу нашого народу з турками та татарами, а з іншого — не хотіла абсолютно очорнити цей народ, тому що час пройшов і все змінилось. Сучасне сприйняття турків я показала через сестер».

Сивий коню

«Я з дитинства мріяла зняти кліп в Кримських горах, виноградниках та на берегах Алушти. А також на оспіваних териконах Слобожанщини. Неймовірні масштаби, які, на жаль, зараз недоступні більшості українців. Саме тому я зняла цей кліп… так, як змогла…» Цикл проєкту «Україна в піснях» охопив найпрекрасніші куточки та мав на меті показати красу нашої країни. Не всі заплановані міста для зйомок доступні для українців, саме тому співачка NAVKA думками перенеслась на Схід України та відзняла кліп на окупованих територіях.

Вербовая дощечка

«Цю пісню я чула ще в дитинстві, але в такому зовсім затяжному ритмі та настрої, і мені хотілося зробити її грандіозною. Хотілось додати масовості та магії, бо Верховина асоціюється в мене з магічністю та таємничістю, і саме там зі мною завжди трапляються дива!» Зйомки кліпу проходили в Верховині та в селі Криворівня — в музеї «Хата-ґражда», а також на горі Біла Кобила.

Ой у вишневому саду

Цей кліп зовсім не схожий по формату на інші кліпи проєкту «Україна в піснях». Заради зйомок та вдалого кадру співачці довелось посваритись з продюсером відеопродакшену. По задуму режисерів в кліп була потрібна сцена з конфліктом між головними героями: NAVKA і актором Іваном. Оскільки треба було зняти саме справжню, а не награну емоцію роздратування і розпачу одночасно, вирішили не попереджати NAVKA ні про сценарій, ні про те, що її будуть послідовно виводити з себе під час зйомок.

Підготувала Mila’s Angels