Катерина Кравченко: нове життя

Чи не найулюбленіша справа багатьох — починати нове життя хоча б разів п’ять на рік. Щойно ми відчуваємо, що терпець ось-ось лусне і потрібно щось змінювати, ми починаємо будувати грандіозні плани на нове майбутнє. Божимося і клянемося усім вищим силам у тому, що так, як раніше, більше не буде. Рвемося у ті двері нестримним потоком вітру! Дихаємо свіжим бризом змін і надій день, другий, третій… Потім якось це все забувається, пристрасті вщухають і нове життя знову відкладається на невідомий термін. Причому іноді просто через якийсь банальний, нікому нічого не винний ранковий дощик з насупленого сірого неба. Тож, певно, варто замислитися над новим життям, як над справжнім проєктом, і підійти до того діла професійно і відповідально

Нове життя завжди починається з трьох речей: усвідомлення, що щось закінчилося і має бути зміненим, розуміння, що зміни мають відбутися тут і зараз, і, звісно, чіткого уявлення, чого ми хочемо вже завтра і яким воно має бути! І якщо перша частина — це наш безцінний досвід, друга — жага до змін, а часом і та сама остання крапля, то третя — це цілком конкретний, вірогідний план, без якого будь-яка справа і задум можуть піти шкереберть.

Безумовно, у кожного має бути свій план — індивідуальний. Бо комусь набридло міське життя і хочеться тиші у власному будиночку в лісі, хтось дивиться у бік океану, а комусь більше не сила йти на роботу, яка вже в печінках сидить. Хтось хоче сімейного затишку, а хтось наївся і прагне свободи! Кожному — своє. Проте чи існує якийсь загальний план, який міг би допомогти розпочати нове життя кожному з нас, навіть якщо те, що ми маємо, нас цілком влаштовує?

Гадаю, що так. Оскільки немає меж досконалості, а ми з вами ох як далеко від неї, чесно кажучи. Нас ніколи не вчили замислюватися над тим, що може бути певний розумний, усвідомлений, геніальний спосіб життя, сформований через самовивчення, самовдосконалення і, власне, самозцілення. Нас, навпаки, максимально підштовхують до не самого здорового способу життя, до хво рого, невротичного способу сприйняття світу, до речей, які спустошують нас і кидають на узбіччі раю, до якого ми навіть не наблизилися.

Біохакінг — це оздоровча практика, або, простіше кажучи, зламування звичної системи існування біорізноманіття, світу та головного його вінця — Людини. Відомі біохакери провели близько 2000 досліджень з метою вивчення свого тіла до самих найдрібніших деталей. Знати — означає брати на себе відповідальність за те, як ти живеш, що п’єш і їси. Достеменно вивчивши своє тіло, вони винайшли сотні залежностей і принципів саморегуляції, які можуть допомогти розвивати справжні здібності суперлюдей. Ми звикли думати, що нам все має бути дано від народження! Але ж нам ніхто нічого не винен, а власний потенціал ми маємо розвивати виключно самі!

Ми усі любимо технології, проте мало приділяємо часу та уваги своїм мізкам, тілу. Може, саме тому більшість із нас почуваються нещасливими та понуро вирячаться у свої гаджети, шукаючи там порятунку, забуваючи, що порятунок у нас самих! Ми самі — джерело щастя і величезних можливостей! Біохакінг — це спосіб прокачати своє тіло і розум заради досягнення цілей, здобутку спокою, миру, повного і тотального задоволення від життя.

Нейробіологи, психотерапевти, остеопати, кінезіологи, дієтологи, коучі, підприємці останніми роками значно просунулися в питаннях розкриття прихованого потенціалу людського тіла та розуму. Розкриваючи все глибше самосвідомість людини, вивчаючи її стан присутності, ясності, уваги, безумовної усвідомленості, вони стверджують, що сьогодні можна легко досягнути найглибшої міри свідомості, яка куди сильніша і потужніша, чим просто думки, джерела яких ми не знаємо і навіть не відслідковуємо.

Відомий біохакер Вім Хоф досягнув чималих висот, витримуючи екстремально низькі температури води і повітря. 21 рекорд в Книзі рекордів Гіннеса, сходження на Еверест в одних шортах, дві години в льодяній ванні і марафони голяка при температурі повітря -20 градусів за Цельсієм. Він розробив унікальну систему дихання, яка не просто впливає на імунну систему, а й посилює циркуляцію крові, підвищує тонус та витривалість м’язів, прискорює їх відновлення. Він навчився шалено підвищувати концентрацію та усвідомленість. Але ж він такий, як усі ми з вами. Просто в нього явно був план.

Я вже 7 років щотижня купаюся у Дніпрі взимку. І я відчуваю, які зміни відбуваються у моєму тілі, як я реагую на холод. Я абсолютно точно відчуваю різницю між думкою, що мені холодно, і реальними реакціями мого тіла на холод. Варто тілу сказати, що холод — це прекрасно, як він починає повністю відпускати напругу і насолоджуватися низькою температурою, приймаючи її як благо. Адже низькі температури і правильна взаємодія з ними неабияк загартовують імунітет! Вивільняють адипонектин — гормон, який прискорює розщеплення жиру і відновлення м’язів та збільшує термін життя клітин. Просто почніть думати, що холод — це джерело вашої сили, знищуйте стереотипи в своїх головах. Ресурс навколо нас, головне — розумно його брати.

Наступною зоною росту самопізнання, звісно, є медитація. Вміння концентруватися, відчувати своє тіло, спостерігати за своїми думками і, головне, правильно дихати — ключ до великих здобутків. Саме медитація зніме стрес та напругу, покращить пам’ять та концентрацію, посилить позитивні емоції та допоможе перемогти депресію та тривожність! Усі потенціали давно закладено, вони просто чекають, коли ви їх розкриєте! Медитація — це ваш шлях до helicopter view. Піднятися нам усім, аби побачити тотально все.

Відомий тренер з біохакінгу Брендон Берчард каже, що людина — це електростанція, як виділяє енергію, ясність, сміливість і концентрацію. Можете перевірити це просто зараз. Напишіть два ряди цифр від 1 до 10. Шкала енергії та шкала концентрації. І обведіть колом ті цифри, які відповідають вашим рівням енергії та концентрації. А тепер свідомо підніміть свої рівні на три позначки. Ви одразу відчуєте себе більш концентрованими і уважними. Саме за таким принципом працюють всі амулети, талісмани і усе, на що ви направите свою увагу.

Як не смішно, але ще одним інструментом біохакінгу, до якого ми звикли, але до кінця не розуміємо його важливість, є сміх! Він не лише знижує рівень гормонів стресу і підвищує імунітет, він здатен створювати стійке відчуття щастя та формувати нові нейронні зв’язки, без яких просто неможливо побудувати щось нове. Є ціла філософія Симорона, яка спрямована на те, аби вміти сміятися з того, що тебе турбує! Це змінює не лише потенціал події, а й саму подію, яка тонко реагує на наші настрої і вібрації! Навіть якщо сміх не справжній — він працює! Така ось квантова реальність.

Основою біохакінгу є не просто розумний, здоровий спосіб життя, а доведення цих показників до максимуму. Безумовно, він складається з живої води, живої їжі і живої свідомості. Не варто говорити про те, що алкоголь та тютюн — це дві сильні програми самознищення, які ми годуємо нерозв’язаними психосоматичними та родовими сценаріями. Ми сплачуємо кошти за повільне самогубство. Дивна логіка, чи не так? І як це не огидно, але обидві слабкості — прояв тієї самої слабкості — небажання брати життя у свої руки. Інколи нове життя починається з плану ліквідації саме негативних звичок у своєму житті. І це чи не найтяжчий шлях, перемога на якому перетворює вас зі злодія, який крав свій час і здоров’я, на розумну, усвідомлену істоту, яка собі більше не ворог.

Значно розширяє горизонти читання. Немає нічого кращого, ніж наповнювати свій мозок знаннями і думками розумних людей, які діляться досвідом. Читання — це справжня суперсила, яка зберігає наш мозок у гарній формі. Саме читання не дає відмерти функціям систематизації та аналізу, які ми вбиваємо соціальними мережами!

За книгами йде інша суперсила, яка здатна змінити думки про життя в цілому на краще, а ще навчитися концентруватися на позитивному досвіді, підтримувати теплі стосунки з тими, хто нам дорогий, відчувати задоволення життям та собою. Ця суперсила — вдячність. Практика вдячності вранці і ввечері значно підвищує вібрації вашого світосприйняття, силу духу та енергетику в цілому.

Ну що ж, про просте ми поговорили, а тепер перейдемо до справжніх сучасних тенденцій, які роблять біохакінг та citizen science справжніми трендами. Цікавість до експериментів над собою прийшла разом з бурхливим розвитком молекулярної біології! Вивчення старості, невиліковних хвороб та онкогенезу наблизило нас до точки управління цими процесами. Більш того, біотехнології радикально подешевіли і стали доступними широкому колу користувачів. Секвенування першого геному коштувало 3 млн доларів США і продовжувалося 16 років. Але зараз така сама послуга коштує 700 у. о., і результат з лабораторії ви отримаєте вже за місяць. Наукові експерименти перекочували у підпільні лабораторії і почергово захоплюють мізки бізнесменів Кремнієвої долини

Біохакінг від самого початку був притаманний ентузіастам, які шукали шляхи боротьби зі старінням. Це зовсім не означає, що біохакінг і ЗСЖ — одне й те саме. Їх об’єднує мета — провести профілактику захворювань і зберегти здоров’я. Проте інструменти біохакінгу не завжди сумісні з концепцією здорового життя. Часто біохакери використовують велику кількість медичних препаратів, які компенсують відсутність фізичної активності. В житті біохакерів багато стресу, гіподинамії та ризику. Вивчаючи своє тіло і свідомість «на межі», досліджуючи все, на що ми здатні, біохакери прагнуть стати найкращою версією самих себе.

Якщо б ми говорили про майбутнє біохакінгу, яке вже настало, то мова б йшла про радикальні експерименти, як-от модифікація геному, імплантація гаджетів та сенсорів, використання пігментів для набуття нічного бачення та прийом купи препаратів, які розганяють обмінні процеси в організмі на максимум

Футуролог Ной Харарі виказав думку стосовно того, що природня еволюція сьогодні повністю замінюється на еволюцію, керовану розумом. Він впевнений, що, коли нові медичні технології стануть доступними лише для вузького кола людей, ми матимемо справу з розподілом людей на різні біологічні види. З різними можливостями і потенціалами.

Технології боротьби зі старінням залишаються центральними у розробках більшості лабораторій. Адже на лікування тільки хвороби Альцгеймера у світі в рік ви — трачається 5 трильйонів доларів. Проте у цьому питанні варто бути обережними. Адже коли ми почнемо старіти хоча б на рік повільніше — ми обженемо старість і наблизимося до безсмертя. Впевнена, що лікарям це не сподобається. Тож суперлюди будуть виникати серед нас таємно, і чим далі, тим частіше. А може, вони вже є серед наших знайомих? Придивіться!

Чомусь нове життя в моїй життєвій парадигмі розпочинається все ж таки з того, аби хакнути старе життя! Зруйнувати старі звички, налаштуватися на нові! Це непросто! Але якщо спланувати і поставити собі за мету, то все можливо! Сучасні тенденції підказують, у який бік рухатися, аби потім не пасти задніх. Біохакінг — крутезна річ для тих, хто не вважає себе тепличною рослиною, хто готовий до експериментів і точно вірить у те, що Людство — це недовивчена скринька Пандори з безкінечним потенціалом.

Я б теж хотіла і хочу хакнути старість, і мені здається, що в мене трохи виходить. Я завжди була на «ти» з холодом і голодом. І випрацювала на сьогодні свій режим життя і звичок. І якщо з часом в мене вийде — я обов’язково поділюся своїми спостереженнями зі світом. Та ба, якщо вийде — світ сам у мене про все запитає.

Тож я щиро зичу усім цієї весни нового життя! Зарядженого, цікавого, розумного, яскравого, живого!.. Дивуйте самі себе своїми можливостями та досягненнями! Вивчайте себе! Вивчайте своє тіло, свою генетику! Вивчайте усе, що пускаєте в себе! Від їжі, води до інформації, людей, емоцій! Все пов’язане з усім! Налаштуйтеся на оновлення. І хакніть врешті-решт свій страх стати щасливими! Бо воно того варте!

З повагою та турботою,
ваш біохакер Катруся Кравченко